Co je u nás nového

Co je u nás nového

Novinky

Očkování proti COVID-19 v ambulanci

26. 2. 2021
Od 1.3.2021 bude možné očkovat cestou praktického lékaře pacienty 70+.. Bohužel je zatím v informacích o distribuci chaos a dodávky nejsou potvrzené. Některé ordinace dostanou 10 vakcín pro 10 pacientů na týden... , většina ani to ne. Doporučuji se zaregistrovat na očkování do očkovacích center, po zlepšení dodávek do ordinace zde ihned dám nové informace. 

Očkování proti Koronaviru COVID-19

14. 1. 2021
OČKOVÁNÍ PROTI COVID-19
- od pátku 15. ledna 2021 se mohou k očkování přihlašovat pacienti starší 80 let, od 1. března 2021 pak všichni ostatní
- registrace k očkování a rezervace termínů bude probíhat na webové adrese https://crs.uzis.cz
- systém podle zadaných údajů určí prioritu a přidělí zájemci termín očkování
- s registrací mohou pomoci jak RODINNÍ PŘÍSLUŠNÍCI, tak BEZPLATNÁ LINKA 1221
- pacientům, kteří žijí zcela sami a nedaří se jim linku 1221 kontaktovat, jsme ochotni s registrací pomoci - nejsme ale schopni zajistit registraci všech našich pacientů - kontaktujte nás proto, prosím, pouze v těchto výjimečných případech!
- prozatím netušíme, kdy bude probíhat očkování v naší ordinaci, proto doporučujeme obzvláště všem starším pacientům se zájmem o očkování registrovat se na výše uvedené adrese
- netvoříme pořadníky pacientů - prosíme, nezatěžujte tak naši telefonní linku zbytečně s přihlášením se k očkování v naší ordinaci
- v našich ordinacích nemáme kapacity na aktivní obvolávání pacientů s výzvou k očkování, jak bylo řečeno v médiích, očekáváme aktivní účast všech zájemců

Antigenní testy

15. 12. 2020
Testy budou zadarmo a budou dělány v testovacích centrech - u nás je na BVV pár metrů od vstupu do areálu velké testovací centrum, proto  přímo v ordinaci testovat nebudeme – další informace viz: https://crs.uzis.cz/Antigen

Očkování proti chřipce - poslední vakcíny

15. 12. 2020

Plně hrazena je vakcina proti chřipce v nejnovějšíí 4-kmenové formě pro pacienty :

  1. nad 65 let věku,
  2. po splenektomii nebo po transplantaci krvetvorných buněk,
  3. kteří trpí závažným farmakologicky řešeným onemocněním srdce a cév, nebo dýchacích cest, nebo ledvin, nebo diabetem,
  4. umístěných ve zdravotnických zařízeních poskytovatele dlouhodobé lůžkové péče nebo v domovech pro seniory, anebo v domovech pro osoby se zdravotním postižením nebo v domovech se zvláštním režimem.

Plná cena vakcíny proti chřipce je 550Kč, je možné si u své pojišťovny zažádat o proplacení části ceny ( záleží vždy na konkretní pojišťovně ).

Koronavirus

25. 2. 2020

Prosíme pacienty, u kterých mohla proběhnout nákaza koronavirem, aby se nevydávali ihned do ambulance svého praktického nebo jiného lékaře. Mohli by tím ohrozit další osoby.

⚠ Čekárny bývají v období chřipek a nachlazení plné starších chronicky nemocných pacientů, kteří jsou nejohroženější skupinou a mohou se od někoho snadno nakazit.

Očkování proti klíšťové encefalitidě

5. 6. 2019
Očkování proti klíšťové encefalitidě je možné od 24.6.2019

Očkování proti pneumokokovým infekcím

15. 12. 2017

U pojištěnců nad 65 let věku je očkování proti pneumokokovým infekcím plně hrazenou službou

Elektronický recept

2. 10. 2017

Lékařem vystavený eRecept je uložen do tzv. Centrálního úložiště elektronických receptů (CÚER).

Každému eReceptu je přidělen unikátní identifikátor. V lékárně pak lékárník načte identifikátor eReceptu a pokud je eRecept v CÚER nalezen, vydá předepsaný léčivý přípravek pacientovi. Informace o výdeji léčivého přípravku se zapíše do CÚER.

Vážení zákazníci, používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním souborů cookies.Rozumím